Omron Automation & Safety A22TK-2LL-12-02
A22TK-2LL-12-02 picture photo
Mfg. Part Number
A22TK-2LL-12-02
Brief Description
A22TK-2LL-12-02
Datasheet Download
A22TK-2LL-12-02.pdf
Availability of A22TK-2LL-12-02
QUANTITY
A22TK-2LL-12-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of A22TK-2LL-12-02
Internal Part NumberEIS-A22TK-2LL-12-02
SeriesA22TK
CircuitDPST-NC + SPST-NO
Number of Positions2
Switch FunctionOn-Off, Off-On
Contact TimingNot Specified
Current Rating10A (AC/DC)
Termination StyleScrew Terminal
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
FeaturesIP65
Depth Behind Flange54.70mm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22TK-2LL-12-02
Related LinksA22TK-2, A22TK-2LL-12-02 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22TK-2LL-12-02 Details Description
Related parts for A22TK-2LL-12-02
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 5A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 5% 3W J LEAD datasheet.pdf
FAN AXIAL 460X80MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
FUSE 20A 600V HS FERRULE datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP US8 datasheet.pdf
IC DGTL SNGL 50K SPI 8DIP datasheet.pdf
SENSOR HUMIDITY SPI 3% SIP datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER BLUE datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf