Omron Automation & Safety A22TK-2LR-02-02
A22TK-2LR-02-02 picture photo
Mfg. Part Number
A22TK-2LR-02-02
Brief Description
A22TK-2LR-02-02
Datasheet Download
A22TK-2LR-02-02.pdf
Availability of A22TK-2LR-02-02
QUANTITY
A22TK-2LR-02-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of A22TK-2LR-02-02
Internal Part NumberEIS-A22TK-2LR-02-02
SeriesA22TK
CircuitDPST-NC
Number of Positions2
Switch FunctionOff-On
Contact TimingNot Specified
Current Rating10A (AC/DC)
Termination StyleScrew Terminal
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
FeaturesIP65
Depth Behind Flange54.70mm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22TK-2LR-02-02
Related LinksA22TK-2, A22TK-2LR-02-02 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22TK-2LR-02-02 Details Description
Related parts for A22TK-2LR-02-02
RES SMD 21 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CLK SOURCE SET-TOP 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ10 11 OLIV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.1 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 8POS .100 JUMPER 15 INCH datasheet.pdf