Omron Automation & Safety A22TK-2LR-21-03
A22TK-2LR-21-03 picture photo
Mfg. Part Number
A22TK-2LR-21-03
Brief Description
A22TK-2LR-21-03
Datasheet Download
A22TK-2LR-21-03.pdf
Availability of A22TK-2LR-21-03
QUANTITY
A22TK-2LR-21-03 Order Process
Ship out your order
Specifications of A22TK-2LR-21-03
Internal Part NumberEIS-A22TK-2LR-21-03
SeriesA22TK
CircuitDPST-NO + SPST-NC
Number of Positions2
Switch FunctionOn-Off, Off-On
Contact TimingNot Specified
Current Rating10A (AC/DC)
Termination StyleScrew Terminal
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
FeaturesIP65
Depth Behind Flange54.70mm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22TK-2LR-21-03
Related LinksA22TK-2, A22TK-2LR-21-03 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22TK-2LR-21-03 Details Description
Related parts for A22TK-2LR-21-03
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 2 X 3300UH .65A datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE HI PERFORM 10A datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 50mA Backlight 32-QFN (5x5) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 47MA 21 OHM SMD datasheet.pdf