Omron Automation & Safety A22W-2MA-T1-11
A22W-2MA-T1-11 picture photo
Mfg. Part Number
A22W-2MA-T1-11
Brief Description
SWITCH KNOB ILLUM 2POS SPST BLUE
Datasheet Download
A22W-2MA-T1-11.pdf
Availability of A22W-2MA-T1-11
QUANTITY
A22W-2MA-T1-11 Order Process
Ship out your order
Specifications of A22W-2MA-T1-11
Internal Part NumberEIS-A22W-2MA-T1-11
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeStandard
CircuitDPST (1-NO, 1-NC)
Number of Positions2
Switch FunctionOn-Off, Off-On
Current Rating10A (AC)
IlluminationIlluminated
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)110 VAC
Mounting TypePanel Mount
Termination StyleScrew Terminal
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
FeaturesBezel - Round, Blue Knob
Depth Behind Flange54.70mm
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22W-2MA-T1-11
Related LinksA22W-2M, A22W-2MA-T1-11 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22W-2MA-T1-11 Details Description
Related parts for A22W-2MA-T1-11
IC EEPROM FPGA 128KB 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR DIST MEASUR 80CM ANLG datasheet.pdf
IC ADC 8BIT DUAL 40MSPS 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.91KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 100MA DO34 datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.01% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 80MA 16 OHM SMD datasheet.pdf
RF MODULE 150KBPS 868MHZ CHIP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf