Digi International A24-QUF-P4S
A24-QUF-P4S picture photo
Mfg. Part Number
A24-QUF-P4S
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT 2.4GHZ 1/4WAVE U.FL FEMALE
Datasheet Download
A24-QUF-P4S.pdf
Availability of A24-QUF-P4S
QUANTITY
A24-QUF-P4S Order Process
Ship out your order
Specifications of A24-QUF-P4S
Internal Part NumberEIS-A24-QUF-P4S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration of Compliance
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range-
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, U.FL Female
Ingress Protection-
Mounting Type-
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A24-QUF-P4S
Related LinksA24-Q, A24-QUF-P4S Datasheet, Digi International Distributor
A24-QUF-P4S Details Description
Related parts for A24-QUF-P4S
IC POT DGTL 5K 256POS SOT23-8 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
LED CBI 3MM TRI LEVEL RT ANGLE datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .050" T/H GOLD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf