Schroff A280-4.80ET4
A280-4.80ET4 picture photo
Mfg. Part Number
A280-4.80ET4
Manufacturer
Product Category
Card Guide Accessories
Brief Description
PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
Datasheet Download
A280-4.80ET4.pdf
Availability of A280-4.80ET4
QUANTITY
A280-4.80ET4 Order Process
Ship out your order
Specifications of A280-4.80ET4
Internal Part NumberEIS-A280-4.80ET4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCalmark-Birtcher PCB Retainer Overview
Featured ProductCard-Lok/Wedge-Lok Retainers
Standard Package10
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyCard Guide Accessories
Series260
Accessory TypeRetainer
For Use With/Related ProductsPC Board
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A280-4.80ET4
Related LinksA280-4, A280-4.80ET4 Datasheet, Schroff Distributor
A280-4.80ET4 Details Description
Related parts for A280-4.80ET4
IC GATE NAND 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 250VAC RAD datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP 200MV 16-QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS .050 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 12PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.05KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35 datasheet.pdf