Vishay/BCcomponents A330J15C0GF5TAA
A330J15C0GF5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A330J15C0GF5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A330J15C0GF5TAA.pdf
Availability of A330J15C0GF5TAA
QUANTITY
A330J15C0GF5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A330J15C0GF5TAA
Internal Part NumberEIS-A330J15C0GF5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A330J15C0GF5TAA
Related LinksA330J15, A330J15C0GF5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A330J15C0GF5TAA Details Description
Related parts for A330J15C0GF5TAA
IC SERIALIZER/CBL DVR 48-LLP datasheet.pdf
CAP ARRAY 47PF 25V NP0 0612 datasheet.pdf
XFRMR 1CT:2CT/1CT:2CT 1.2/1.2MH datasheet.pdf
REPEATER 3-WAY ISOLATION DIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf