Vishay/BCcomponents A330J15C0GF5TAA
A330J15C0GF5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A330J15C0GF5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A330J15C0GF5TAA.pdf
Availability of A330J15C0GF5TAA
QUANTITY
A330J15C0GF5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A330J15C0GF5TAA
Internal Part NumberEIS-A330J15C0GF5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A330J15C0GF5TAA
Related LinksA330J15, A330J15C0GF5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A330J15C0GF5TAA Details Description
Related parts for A330J15C0GF5TAA
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 1210 datasheet.pdf
MOD IGBT BUCK 1200V ECO-PAC2 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 2.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 660MA 588 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 500MW SOT23-3 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 180V 50A SOT227 datasheet.pdf