Vishay/BCcomponents A330J15C0GH5UAA
A330J15C0GH5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A330J15C0GH5UAA
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A330J15C0GH5UAA.pdf
Availability of A330J15C0GH5UAA
QUANTITY
A330J15C0GH5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A330J15C0GH5UAA
Internal Part NumberEIS-A330J15C0GH5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A330J15C0GH5UAA
Related LinksA330J15, A330J15C0GH5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A330J15C0GH5UAA Details Description
Related parts for A330J15C0GH5UAA
IC VOLTAGE COMPARATOR 5V 8-DIP datasheet.pdf
IC MONITOR SUPPLY QUAD 10-MSOP datasheet.pdf
IC POWER SUPPLY CONTROLLER 20QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 20SSOP datasheet.pdf
EX-I SOLENOID DRIVER datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
W/ PB HALL EFF JOYSTICK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
07P MTA156 HDR ASSY W/O#3,4&6 datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 1.5V 12MM RADIAL datasheet.pdf