Vishay/BCcomponents A331M15X7RH5UAA
A331M15X7RH5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A331M15X7RH5UAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 100V X7R AXIAL
Datasheet Download
A331M15X7RH5UAA.pdf
Availability of A331M15X7RH5UAA
QUANTITY
A331M15X7RH5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A331M15X7RH5UAA
Internal Part NumberEIS-A331M15X7RH5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A331M15X7RH5UAA
Related LinksA331M15, A331M15X7RH5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A331M15X7RH5UAA Details Description
Related parts for A331M15X7RH5UAA
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 370MA 750 MOHM datasheet.pdf
IC COUNTER/OSC ASYNC BIN 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 5/8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf