Vishay/BCcomponents A332K20X7RL5TAA
A332K20X7RL5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A332K20X7RL5TAA
Brief Description
CAP CER 3300PF 500V X7R AXIAL
Datasheet Download
A332K20X7RL5TAA.pdf
Availability of A332K20X7RL5TAA
QUANTITY
A332K20X7RL5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A332K20X7RL5TAA
Internal Part NumberEIS-A332K20X7RL5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A332K20X7RL5TAA
Related LinksA332K20, A332K20X7RL5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A332K20X7RL5TAA Details Description
Related parts for A332K20X7RL5TAA
CONN HEADER 17POS .050 VERT GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
HVY DUTY HAND WIND REEL 12/3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 14POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 324MA 150 MOHM datasheet.pdf