Vishay/BCcomponents A391J15C0GK5TAA
A391J15C0GK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A391J15C0GK5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 390PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A391J15C0GK5TAA.pdf
Availability of A391J15C0GK5TAA
QUANTITY
A391J15C0GK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A391J15C0GK5TAA
Internal Part NumberEIS-A391J15C0GK5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A391J15C0GK5TAA
Related LinksA391J15, A391J15C0GK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A391J15C0GK5TAA Details Description
Related parts for A391J15C0GK5TAA
Crystal 9.6000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER 16-TQFN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
SW PIANO DIP 4 POS SEALED SMT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 600MA SOT323-3 datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf