Vishay/BCcomponents A391K15C0GL5TAA
A391K15C0GL5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A391K15C0GL5TAA
Brief Description
CAP CER 390PF 500V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A391K15C0GL5TAA.pdf
Availability of A391K15C0GL5TAA
QUANTITY
A391K15C0GL5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A391K15C0GL5TAA
Internal Part NumberEIS-A391K15C0GL5TAA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A391K15C0GL5TAA
Related LinksA391K15, A391K15C0GL5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A391K15C0GL5TAA Details Description
Related parts for A391K15C0GL5TAA
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC UART 64B 3.3V OCTAL 100QFP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 0.887 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf
EVCA 16MM CABLE 32A UL WHT 15FT datasheet.pdf