Vishay/BCcomponents A391K15X7RK5TAA
A391K15X7RK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A391K15X7RK5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 390PF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A391K15X7RK5TAA.pdf
Availability of A391K15X7RK5TAA
QUANTITY
A391K15X7RK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A391K15X7RK5TAA
Internal Part NumberEIS-A391K15X7RK5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A391K15X7RK5TAA
Related LinksA391K15, A391K15X7RK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A391K15X7RK5TAA Details Description
Related parts for A391K15X7RK5TAA
CONN HOUSING 2POS .100 LOCKING datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 22MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
PC BOARD VT461 COPP-2SIDE 8.5X17 datasheet.pdf
CARD GUIDE METAL SCREW 12PCS datasheet.pdf
DAC 10BIT SGL SPI/VREF 8SOIC datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
ANT YAGI UHF 406-420MHZ 66" datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .125 RA 12POS datasheet.pdf