Vishay/BCcomponents A391M15X7RL5TAA
A391M15X7RL5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A391M15X7RL5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 390PF 500V X7R AXIAL
Datasheet Download
A391M15X7RL5TAA.pdf
Availability of A391M15X7RL5TAA
QUANTITY
A391M15X7RL5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A391M15X7RL5TAA
Internal Part NumberEIS-A391M15X7RL5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A391M15X7RL5TAA
Related LinksA391M15, A391M15X7RL5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A391M15X7RL5TAA Details Description
Related parts for A391M15X7RL5TAA
SWITCH DETECTOR 5MM HORIZ 5V datasheet.pdf
RES SMD 84.5KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
RTD TEMP SENSOR datasheet.pdf
CONN HEADER 4 PWR 12SGL 2.36MM datasheet.pdf
IC ADC DUAL 12BIT 80MSPS 64-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 15MM 3MM 2LD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 7K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf