Vishay/BCcomponents A392M15X7RK5TAA
A392M15X7RK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A392M15X7RK5TAA
Brief Description
CAP CER 3900PF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A392M15X7RK5TAA.pdf
Availability of A392M15X7RK5TAA
QUANTITY
A392M15X7RK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A392M15X7RK5TAA
Internal Part NumberEIS-A392M15X7RK5TAA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A392M15X7RK5TAA
Related LinksA392M15, A392M15X7RK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A392M15X7RK5TAA Details Description
Related parts for A392M15X7RK5TAA
CABLE EXTEN DB15M-DB15F VGA 3M datasheet.pdf
LED GREEN/YLW CLEAR 1210 SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 7.4A IPAK datasheet.pdf
IC PHY/LINK LAYER CTRLR 196-BGA datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 390K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
1739 22 173922 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 6 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf