Microsemi SoC A3P1000-FGG484
A3P1000-FGG484 picture photo
Mfg. Part Number
A3P1000-FGG484
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 300 I/O 484FBGA
Datasheet Download
A3P1000-FGG484.pdf
Availability of A3P1000-FGG484
QUANTITY
A3P1000-FGG484 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3P1000-FGG484
Internal Part NumberEIS-A3P1000-FGG484
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGold to Palladium Coated Copper Wire Chg 5/Nov/2015
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits147456
Number of I/O300
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3P1000-FGG484
Related LinksA3P1000, A3P1000-FGG484 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3P1000-FGG484 Details Description
Related parts for A3P1000-FGG484
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 40POS R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 1% 1W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 6.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CUT OFF PLUNGER datasheet.pdf
MOSFET 6N-CH 100V 90A 24-SMD datasheet.pdf
YB ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
IC REG LDO 4.6V 65MA SNT4A datasheet.pdf