Microsemi SoC A3P125-1VQG100
A3P125-1VQG100 picture photo
Mfg. Part Number
A3P125-1VQG100
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 71 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A3P125-1VQG100.pdf
Availability of A3P125-1VQG100
QUANTITY
A3P125-1VQG100 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3P125-1VQG100
Internal Part NumberEIS-A3P125-1VQG100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits36864
Number of I/O71
Number of Gates125000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3P125-1VQG100
Related LinksA3P125-, A3P125-1VQG100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3P125-1VQG100 Details Description
Related parts for A3P125-1VQG100
TRANS NPN DARL 32V 0.3A SOT-346 datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 947MHZ 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 4V X7S 0306 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 125MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf