Microsemi SoC A3P125-FG144
A3P125-FG144 picture photo
Mfg. Part Number
A3P125-FG144
Brief Description
IC FPGA 97 I/O 144FBGA
Datasheet Download
A3P125-FG144.pdf
Availability of A3P125-FG144
QUANTITY
A3P125-FG144 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3P125-FG144
Internal Part NumberEIS-A3P125-FG144
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package160
Total RAM Bits36864
Number of I/O97
Number of Gates125000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case144-LBGA
Supplier Device Package144-FPBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3P125-FG144
Related LinksA3P125, A3P125-FG144 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3P125-FG144 Details Description
Related parts for A3P125-FG144
BOX ABS BLACK 5.51"L X 2.6"W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 20% 2413 datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 470MA 220 MOHM datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
2+2 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/10/90LF BK 235/RL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 6A 125V datasheet.pdf