Microsemi SoC A3P125-VQG100T
A3P125-VQG100T picture photo
Mfg. Part Number
A3P125-VQG100T
Brief Description
IC FPGA 71 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A3P125-VQG100T.pdf
Availability of A3P125-VQG100T
QUANTITY
A3P125-VQG100T Order Process
Ship out your order
Specifications of A3P125-VQG100T
Internal Part NumberEIS-A3P125-VQG100T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Total RAM Bits36864
Number of I/O71
Number of Gates125000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3P125-VQG100T
Related LinksA3P125-, A3P125-VQG100T Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3P125-VQG100T Details Description
Related parts for A3P125-VQG100T
RES SMD 38.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 28PS GOLD SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 43A TO-220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
GDT 600V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf