Microsemi SoC A3P250-VQG100I
A3P250-VQG100I picture photo
Mfg. Part Number
A3P250-VQG100I
Brief Description
IC FPGA 68 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A3P250-VQG100I.pdf
Availability of A3P250-VQG100I
QUANTITY
A3P250-VQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of A3P250-VQG100I
Internal Part NumberEIS-A3P250-VQG100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3
Total RAM Bits36864
Number of I/O68
Number of Gates250000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3P250-VQG100I
Related LinksA3P250-, A3P250-VQG100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3P250-VQG100I Details Description
Related parts for A3P250-VQG100I
FUSE 350A 150V NON STD FAST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 20 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
MODULAR CBL STRAIGHT 5' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 100MA 115V datasheet.pdf
ZACK STRIP FLAT 100-SEC LABELED datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.068UF RADIAL datasheet.pdf