Microsemi SoC A3P400-1FG256I
A3P400-1FG256I picture photo
Mfg. Part Number
A3P400-1FG256I
Brief Description
IC FPGA 178 I/O 256FBGA
Datasheet Download
A3P400-1FG256I.pdf
Availability of A3P400-1FG256I
QUANTITY
A3P400-1FG256I Order Process
Ship out your order
Specifications of A3P400-1FG256I
Internal Part NumberEIS-A3P400-1FG256I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits55296
Number of I/O178
Number of Gates400000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-FPBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3P400-1FG256I
Related LinksA3P400-, A3P400-1FG256I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3P400-1FG256I Details Description
Related parts for A3P400-1FG256I
TRANS NPN 100V 10A TO247 datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO 600/1500 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IDC CABLE- ASC40B/AE40M/ASC40B datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT SOT23W datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf