Microsemi SoC A3P600-FGG484
A3P600-FGG484 picture photo
Mfg. Part Number
A3P600-FGG484
Brief Description
IC FPGA 235 I/O 484FBGA
Datasheet Download
A3P600-FGG484.pdf
Availability of A3P600-FGG484
QUANTITY
A3P600-FGG484 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3P600-FGG484
Internal Part NumberEIS-A3P600-FGG484
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGold to Palladium Coated Copper Wire Chg 5/Nov/2015
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits110592
Number of I/O235
Number of Gates600000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3P600-FGG484
Related LinksA3P600, A3P600-FGG484 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3P600-FGG484 Details Description
Related parts for A3P600-FGG484
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT PANEL 4PIN .250 FASTON datasheet.pdf
IC MUX-LATCH 3BIT 4:1 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 07CKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf