Microsemi SoC A3PN030-Z1VQ100
A3PN030-Z1VQ100 picture photo
Mfg. Part Number
A3PN030-Z1VQ100
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 77 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A3PN030-Z1VQ100.pdf
Availability of A3PN030-Z1VQ100
QUANTITY
A3PN030-Z1VQ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3PN030-Z1VQ100
Internal Part NumberEIS-A3PN030-Z1VQ100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLIGLOO/ProASIC3 nano Z Families 03/Aug/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3 nano
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits-
Number of I/O77
Number of Gates30000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3PN030-Z1VQ100
Related LinksA3PN030, A3PN030-Z1VQ100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3PN030-Z1VQ100 Details Description
Related parts for A3PN030-Z1VQ100
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
RELAY MONITOR VOLT 20-200V 24V datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 390PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 10 OHM 0606 datasheet.pdf
CRIMP CONTACT POSITIONER G125 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 180V 100MA DO7 datasheet.pdf
TRANS 4PNP 60V 0.05A datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf