Microsemi SoC A3PN030-Z1VQ100I
A3PN030-Z1VQ100I picture photo
Mfg. Part Number
A3PN030-Z1VQ100I
Brief Description
IC FPGA 77 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A3PN030-Z1VQ100I.pdf
Availability of A3PN030-Z1VQ100I
QUANTITY
A3PN030-Z1VQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of A3PN030-Z1VQ100I
Internal Part NumberEIS-A3PN030-Z1VQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLIGLOO/ProASIC3 nano Z Families 03/Aug/2015
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits-
Number of I/O77
Number of Gates30000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3PN030-Z1VQ100I
Related LinksA3PN030-, A3PN030-Z1VQ100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3PN030-Z1VQ100I Details Description
Related parts for A3PN030-Z1VQ100I
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 2:1 16SOIC datasheet.pdf
RES 27.0 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
DEFROST TIMER HSG NATURAL 4CKT datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
3M 4646 VHB 3/4" X 3" - 5/PACK datasheet.pdf
50 POS FILTER ADAPTOR 1300PF datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ16 datasheet.pdf
CAP FILM 13UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf