Microsemi SoC A3PN125-1VQ100
A3PN125-1VQ100 picture photo
Mfg. Part Number
A3PN125-1VQ100
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 71 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A3PN125-1VQ100.pdf
Availability of A3PN125-1VQ100
QUANTITY
A3PN125-1VQ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3PN125-1VQ100
Internal Part NumberEIS-A3PN125-1VQ100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3 nano
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits36864
Number of I/O71
Number of Gates125000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3PN125-1VQ100
Related LinksA3PN125, A3PN125-1VQ100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3PN125-1VQ100 Details Description
Related parts for A3PN125-1VQ100
FIXED IND 620NH 300MA 1.41 OHM datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ 8SO datasheet.pdf
FAN AXIAL 45X10.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 55mA Lighting, Signage 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG 23POS .100 TIN datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT B/P DGTL POS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 24POS datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 423K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf