Microsemi SoC A3PN250-1VQ100
A3PN250-1VQ100 picture photo
Mfg. Part Number
A3PN250-1VQ100
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 68 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A3PN250-1VQ100.pdf
Availability of A3PN250-1VQ100
QUANTITY
A3PN250-1VQ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3PN250-1VQ100
Internal Part NumberEIS-A3PN250-1VQ100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3 nano
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits36864
Number of I/O68
Number of Gates250000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3PN250-1VQ100
Related LinksA3PN250, A3PN250-1VQ100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3PN250-1VQ100 Details Description
Related parts for A3PN250-1VQ100
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 0.5A TO92 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 500KSPS 10-LFCSP datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CONTROLLER 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS W/PIN BOX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 10 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf