Microsemi SoC A3PN250-2VQ100I
A3PN250-2VQ100I picture photo
Mfg. Part Number
A3PN250-2VQ100I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 68 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A3PN250-2VQ100I.pdf
Availability of A3PN250-2VQ100I
QUANTITY
A3PN250-2VQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of A3PN250-2VQ100I
Internal Part NumberEIS-A3PN250-2VQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3 nano
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits36864
Number of I/O68
Number of Gates250000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3PN250-2VQ100I
Related LinksA3PN250, A3PN250-2VQ100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3PN250-2VQ100I Details Description
Related parts for A3PN250-2VQ100I
RES 5.23K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH DUAL SPDT 16DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 39000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC 24BIT PCM 32VQFN datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 301 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
RES 10.1K OHM 1W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1.2NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf