Microsemi SoC A3PN250-VQ100
A3PN250-VQ100 picture photo
Mfg. Part Number
A3PN250-VQ100
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 68 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A3PN250-VQ100.pdf
Availability of A3PN250-VQ100
QUANTITY
A3PN250-VQ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3PN250-VQ100
Internal Part NumberEIS-A3PN250-VQ100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3 nano
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits36864
Number of I/O68
Number of Gates250000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3PN250-VQ100
Related LinksA3PN25, A3PN250-VQ100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3PN250-VQ100 Details Description
Related parts for A3PN250-VQ100
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
ENCODER HT 2CH 512CPR 11MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL SMD 33POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
AML55 PADDLE SW COVER 2 PC COVER datasheet.pdf
MULTI-PAIR 50COND 28AWG 500' datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
FIXED IND 0.3NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf