Microsemi SoC A3PN250-ZVQ100
A3PN250-ZVQ100 picture photo
Mfg. Part Number
A3PN250-ZVQ100
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 68 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A3PN250-ZVQ100.pdf
Availability of A3PN250-ZVQ100
QUANTITY
A3PN250-ZVQ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3PN250-ZVQ100
Internal Part NumberEIS-A3PN250-ZVQ100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLIGLOO/ProASIC3 nano Z Families 03/Aug/2015
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3 nano
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits36864
Number of I/O68
Number of Gates250000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3PN250-ZVQ100
Related LinksA3PN250, A3PN250-ZVQ100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3PN250-ZVQ100 Details Description
Related parts for A3PN250-ZVQ100
OPTOISOLATOR 5.3KV SCR 6DIP datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSCOND 200MHZ 14SOIC datasheet.pdf
TERM COVER FINGER SAFE H3CR-F datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 145LGA datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf