Pulse Electronics Corporation A41-175-230A46
A41-175-230A46 picture photo
Mfg. Part Number
A41-175-230A46
Datasheet Download
A41-175-230A46.pdf
Availability of A41-175-230A46
QUANTITY
A41-175-230A46 Order Process
Ship out your order
Specifications of A41-175-230A46
Internal Part NumberEIS-A41-175-230A46
TypeLaminated Core
Voltage - Primary115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load)Parallel 115V, Series 230V
Current - Output (Max)Parallel 1.52A, Series 760mA
Termination StyleSolder, Quick Connect
Size / Dimension79.38mm L x 95.25mm W
Height - Seated (Max)73.02mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A41-175-230A46
Related LinksA41-175, A41-175-230A46 Datasheet, Pulse Electronics Corporation Distributor
A41-175-230A46 Details Description
Related parts for A41-175-230A46
IC PFC CTRL AVERAGE CURR 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
INPUT MODULE 2 ANALOG datasheet.pdf
IC ADC 24BIT STER 16KHZ 30WLCSP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf
MX150 BLD TERM TIN 1416 AWG D WI datasheet.pdf