Microsemi SoC A42MX09-1VQ100M
A42MX09-1VQ100M picture photo
Mfg. Part Number
A42MX09-1VQ100M
Brief Description
IC FPGA 83 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A42MX09-1VQ100M.pdf
Availability of A42MX09-1VQ100M
QUANTITY
A42MX09-1VQ100M Order Process
Ship out your order
Specifications of A42MX09-1VQ100M
Internal Part NumberEIS-A42MX09-1VQ100M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Total RAM Bits-
Number of I/O83
Number of Gates14000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A42MX09-1VQ100M
Related LinksA42MX09, A42MX09-1VQ100M Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A42MX09-1VQ100M Details Description
Related parts for A42MX09-1VQ100M
CAP TRIMMER 4.5-20PF 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .052W STER 28TQFN datasheet.pdf
HEADER 30POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 125VAC 72VDC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 4.75M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf