Microsemi SoC A42MX16-PQG100
A42MX16-PQG100 picture photo
Mfg. Part Number
A42MX16-PQG100
Brief Description
IC FPGA 83 I/O 100PQFP
Datasheet Download
A42MX16-PQG100.pdf
Availability of A42MX16-PQG100
QUANTITY
A42MX16-PQG100 Order Process
Ship out your order
Specifications of A42MX16-PQG100
Internal Part NumberEIS-A42MX16-PQG100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package66
Total RAM Bits-
Number of I/O83
Number of Gates24000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.75 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-BQFP
Supplier Device Package100-PQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A42MX16-PQG100
Related LinksA42MX16, A42MX16-PQG100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A42MX16-PQG100 Details Description
Related parts for A42MX16-PQG100
IC ADC 10BIT 38KSPS 11CH 20-SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 3.81MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS R/A PCB datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET 60POS 5ROW R/A GOLD datasheet.pdf
CABLE 10POS .100 JUMPER 18.75 IN datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
EMITTER IR 875NM 65MA datasheet.pdf