Microsemi SoC A42MX16-TQG176I
A42MX16-TQG176I picture photo
Mfg. Part Number
A42MX16-TQG176I
Brief Description
IC FPGA 140 I/O 176TQFP
Datasheet Download
A42MX16-TQG176I.pdf
Availability of A42MX16-TQG176I
QUANTITY
A42MX16-TQG176I Order Process
Ship out your order
Specifications of A42MX16-TQG176I
Internal Part NumberEIS-A42MX16-TQG176I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginVQG176,128 & TQG176 Assembly Site Chg & Part Mark Chg 5/Nov/2015
Standard Package40
Total RAM Bits-
Number of I/O140
Number of Gates24000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case176-LQFP
Supplier Device Package176-TQFP (24x24)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A42MX16-TQG176I
Related LinksA42MX16, A42MX16-TQG176I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A42MX16-TQG176I Details Description
Related parts for A42MX16-TQG176I
CAP FEEDTHRU 2200PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH SAFETY DOOR KEY ADJ MNT datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 0.5A DPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 102 TYPE D 10POS datasheet.pdf