Microsemi SoC A42MX24-FTQG176
A42MX24-FTQG176 picture photo
Mfg. Part Number
A42MX24-FTQG176
Brief Description
IC FPGA 150 I/O 176TQFP
Datasheet Download
A42MX24-FTQG176.pdf
Availability of A42MX24-FTQG176
QUANTITY
A42MX24-FTQG176 Order Process
Ship out your order
Specifications of A42MX24-FTQG176
Internal Part NumberEIS-A42MX24-FTQG176
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginVQG176,128 & TQG176 Assembly Site Chg & Part Mark Chg 5/Nov/2015
Standard Package40
Total RAM Bits-
Number of I/O150
Number of Gates36000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.75 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case176-LQFP
Supplier Device Package176-TQFP (24x24)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A42MX24-FTQG176
Related LinksA42MX24, A42MX24-FTQG176 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A42MX24-FTQG176 Details Description
Related parts for A42MX24-FTQG176
CAP FILM 0.018UF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf
OSCILLATOR PROG 3.3V +-25PPM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO201AD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 2GBIT 48TSOP datasheet.pdf
66 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS datasheet.pdf
FUSE GLASS 250VAC datasheet.pdf