Microsemi SoC A42MX36-3BG272
A42MX36-3BG272 picture photo
Mfg. Part Number
A42MX36-3BG272
Brief Description
IC FPGA 202 I/O 272PBGA
Datasheet Download
A42MX36-3BG272.pdf
Availability of A42MX36-3BG272
QUANTITY
A42MX36-3BG272 Order Process
Ship out your order
Specifications of A42MX36-3BG272
Internal Part NumberEIS-A42MX36-3BG272
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Total RAM Bits2560
Number of I/O202
Number of Gates54000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.75 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case272-BBGA
Supplier Device Package272-PBGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A42MX36-3BG272
Related LinksA42MX36, A42MX36-3BG272 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A42MX36-3BG272 Details Description
Related parts for A42MX36-3BG272
SSR OCMOS FET 160MA NO 4-SOP TR datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 305 TYPE A 14POS datasheet.pdf
ML HEAVY DUTY LIMIT SW datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS 1.27MM DUAL datasheet.pdf
RES SMD 0.066 OHM 0.1% 2W 3637 datasheet.pdf
IC FLIP FLOP DUAL D TYPE 14DIP datasheet.pdf
2MM PITCH BATTERY REC. ASSY. 7PO datasheet.pdf