Microsemi SoC A42MX36-PQG208I
A42MX36-PQG208I picture photo
Mfg. Part Number
A42MX36-PQG208I
Brief Description
IC FPGA 176 I/O 208PQFP
Datasheet Download
A42MX36-PQG208I.pdf
Availability of A42MX36-PQG208I
QUANTITY
A42MX36-PQG208I Order Process
Ship out your order
Specifications of A42MX36-PQG208I
Internal Part NumberEIS-A42MX36-PQG208I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Total RAM Bits2560
Number of I/O176
Number of Gates54000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A42MX36-PQG208I
Related LinksA42MX36, A42MX36-PQG208I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A42MX36-PQG208I Details Description
Related parts for A42MX36-PQG208I
RETR SHEATH BANANA CORD 60" RED datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 21C1 CRIMP datasheet.pdf
RES 18M OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
VINCO ETHERNET MP3 RTC SHIELD datasheet.pdf
52E ACT SW-83118-19-20 R=37 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf