Vishay/BCcomponents A471J15C0GH5UAA
A471J15C0GH5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A471J15C0GH5UAA
Brief Description
CAP CER 470PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A471J15C0GH5UAA.pdf
Availability of A471J15C0GH5UAA
QUANTITY
A471J15C0GH5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A471J15C0GH5UAA
Internal Part NumberEIS-A471J15C0GH5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A471J15C0GH5UAA
Related LinksA471J15, A471J15C0GH5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A471J15C0GH5UAA Details Description
Related parts for A471J15C0GH5UAA
IC MPU/RESET CIRC 3.40V SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 220MHZ 1CIRC datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 4000UF 25V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG SS 10POS STRT W/PIN datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.3UF RADIAL datasheet.pdf