Vishay/BCcomponents A471K20C0GL5UAA
A471K20C0GL5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A471K20C0GL5UAA
Brief Description
CAP CER 470PF 500V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A471K20C0GL5UAA.pdf
Availability of A471K20C0GL5UAA
QUANTITY
A471K20C0GL5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A471K20C0GL5UAA
Internal Part NumberEIS-A471K20C0GL5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A471K20C0GL5UAA
Related LinksA471K20, A471K20C0GL5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A471K20C0GL5UAA Details Description
Related parts for A471K20C0GL5UAA
IC FLASH 2MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN FPC PLUG 21POS 1.25MM datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 15POS 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
350 TB SOC VER OPNN THR datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf