Vishay/BCcomponents A472K20X7RL5TAA
A472K20X7RL5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A472K20X7RL5TAA
Brief Description
CAP CER 4700PF 500V X7R AXIAL
Datasheet Download
A472K20X7RL5TAA.pdf
Availability of A472K20X7RL5TAA
QUANTITY
A472K20X7RL5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A472K20X7RL5TAA
Internal Part NumberEIS-A472K20X7RL5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A472K20X7RL5TAA
Related LinksA472K20, A472K20X7RL5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A472K20X7RL5TAA Details Description
Related parts for A472K20X7RL5TAA
CAP CER 18PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 14KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 8DMP datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 24K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.49K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf