Vishay/BCcomponents A472M15X7RF5TAA
A472M15X7RF5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A472M15X7RF5TAA
Brief Description
CAP CER 4700PF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A472M15X7RF5TAA.pdf
Availability of A472M15X7RF5TAA
QUANTITY
A472M15X7RF5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A472M15X7RF5TAA
Internal Part NumberEIS-A472M15X7RF5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A472M15X7RF5TAA
Related LinksA472M15, A472M15X7RF5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A472M15X7RF5TAA Details Description
Related parts for A472M15X7RF5TAA
FIXED IND 220NH 45A 0.36 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 4.1A 19 MOHM SMD datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS7A3401-042 datasheet.pdf
CGRID VT SLOTTED HDR TIN 8POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 KINTEX7 484FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ24B PG21 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf