Vishay/BCcomponents A473K20X7RK5TAA
A473K20X7RK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A473K20X7RK5TAA
Brief Description
CAP CER 0.047UF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A473K20X7RK5TAA.pdf
Availability of A473K20X7RK5TAA
QUANTITY
A473K20X7RK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A473K20X7RK5TAA
Internal Part NumberEIS-A473K20X7RK5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A473K20X7RK5TAA
Related LinksA473K20, A473K20X7RK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A473K20X7RK5TAA Details Description
Related parts for A473K20X7RK5TAA
DIODE ZENER 27V 200MW MINI3 datasheet.pdf
RES 600 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 8 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.3A 8WDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf