Vishay/BCcomponents A473M15X7RF5UAA
A473M15X7RF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A473M15X7RF5UAA
Brief Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A473M15X7RF5UAA.pdf
Availability of A473M15X7RF5UAA
QUANTITY
A473M15X7RF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A473M15X7RF5UAA
Internal Part NumberEIS-A473M15X7RF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A473M15X7RF5UAA
Related LinksA473M15, A473M15X7RF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A473M15X7RF5UAA Details Description
Related parts for A473M15X7RF5UAA
FIXED IND 8.2UH 680MA 245 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SOT223 datasheet.pdf