Microsemi SoC A54SX08A-2TQG100
A54SX08A-2TQG100 picture photo
Mfg. Part Number
A54SX08A-2TQG100
Brief Description
IC FPGA 81 I/O 100TQFP
Datasheet Download
A54SX08A-2TQG100.pdf
Availability of A54SX08A-2TQG100
QUANTITY
A54SX08A-2TQG100 Order Process
Ship out your order
Specifications of A54SX08A-2TQG100
Internal Part NumberEIS-A54SX08A-2TQG100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSX-A
Total RAM Bits-
Number of I/O81
Number of Gates12000
Voltage - Supply2.25 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A54SX08A-2TQG100
Related LinksA54SX08A, A54SX08A-2TQG100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A54SX08A-2TQG100 Details Description
Related parts for A54SX08A-2TQG100
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
THYRISTOR 500V 4A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 523K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TAPE FILM UHMW 4"X5YD datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 7.28"LX2.52"W datasheet.pdf
20BIT INC ENCODER FOR BIG MOTOR datasheet.pdf
MOSFET N CH 80V 13A TO220 datasheet.pdf
IC FPGA 1200 I/O 1925FCBGA datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 170MA 6 OHM SMD datasheet.pdf