Microsemi SoC A54SX08A-2TQG100I
A54SX08A-2TQG100I picture photo
Mfg. Part Number
A54SX08A-2TQG100I
Brief Description
IC FPGA 81 I/O 100TQFP
Datasheet Download
A54SX08A-2TQG100I.pdf
Availability of A54SX08A-2TQG100I
QUANTITY
A54SX08A-2TQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of A54SX08A-2TQG100I
Internal Part NumberEIS-A54SX08A-2TQG100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSX-A
Total RAM Bits-
Number of I/O81
Number of Gates12000
Voltage - Supply2.25 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A54SX08A-2TQG100I
Related LinksA54SX08A, A54SX08A-2TQG100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A54SX08A-2TQG100I Details Description
Related parts for A54SX08A-2TQG100I
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE 250V 10A PCB datasheet.pdf
CONN PIN CRIMP 30AWG TIN datasheet.pdf
CAP LED LENS ROUND T1 .031" CLR datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 152 50/CD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROGRAMMABLE datasheet.pdf
CAP TRIM 1.6-5PF 100V THRU HOLE datasheet.pdf