Microsemi SoC A54SX08A-PQG208
A54SX08A-PQG208 picture photo
Mfg. Part Number
A54SX08A-PQG208
Brief Description
IC FPGA 130 I/O 208PQFP
Datasheet Download
A54SX08A-PQG208.pdf
Availability of A54SX08A-PQG208
QUANTITY
A54SX08A-PQG208 Order Process
Ship out your order
Specifications of A54SX08A-PQG208
Internal Part NumberEIS-A54SX08A-PQG208
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSX-A
Total RAM Bits-
Number of I/O130
Number of Gates12000
Voltage - Supply2.25 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A54SX08A-PQG208
Related LinksA54SX08, A54SX08A-PQG208 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A54SX08A-PQG208 Details Description
Related parts for A54SX08A-PQG208
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
IC FPGA 341 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 20.8K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 60V 8A TO220AC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf