Microsemi SoC A54SX16A-FG256A
A54SX16A-FG256A picture photo
Mfg. Part Number
A54SX16A-FG256A
Brief Description
IC FPGA 180 I/O 256FBGA
Datasheet Download
A54SX16A-FG256A.pdf
Availability of A54SX16A-FG256A
QUANTITY
A54SX16A-FG256A Order Process
Ship out your order
Specifications of A54SX16A-FG256A
Internal Part NumberEIS-A54SX16A-FG256A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Total RAM Bits-
Number of I/O180
Number of Gates24000
Voltage - Supply2.25 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-FPBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A54SX16A-FG256A
Related LinksA54SX16, A54SX16A-FG256A Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A54SX16A-FG256A Details Description
Related parts for A54SX16A-FG256A
RES SMD 4.32KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
HEATSINK FOR TO-220 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16TQFN datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf