Microsemi SoC A54SX16A-TQ100
A54SX16A-TQ100 picture photo
Mfg. Part Number
A54SX16A-TQ100
Brief Description
IC FPGA 81 I/O 100TQFP
Datasheet Download
A54SX16A-TQ100.pdf
Availability of A54SX16A-TQ100
QUANTITY
A54SX16A-TQ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of A54SX16A-TQ100
Internal Part NumberEIS-A54SX16A-TQ100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Total RAM Bits-
Number of I/O81
Number of Gates24000
Voltage - Supply2.25 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A54SX16A-TQ100
Related LinksA54SX16, A54SX16A-TQ100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A54SX16A-TQ100 Details Description
Related parts for A54SX16A-TQ100
OPTOISO 5.3KV DARLINGTON 6-SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V/2.8V 10MLF datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 10A datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
RES SMD 500 OHM 0.05% 0.4W 2010 datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf