Microsemi SoC A54SX16A-TQG100M
A54SX16A-TQG100M picture photo
Mfg. Part Number
A54SX16A-TQG100M
Brief Description
IC FPGA 81 I/O 100TQFP
Datasheet Download
A54SX16A-TQG100M.pdf
Availability of A54SX16A-TQG100M
QUANTITY
A54SX16A-TQG100M Order Process
Ship out your order
Specifications of A54SX16A-TQG100M
Internal Part NumberEIS-A54SX16A-TQG100M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Total RAM Bits-
Number of I/O81
Number of Gates24000
Voltage - Supply2.25 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A54SX16A-TQG100M
Related LinksA54SX16A, A54SX16A-TQG100M Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A54SX16A-TQG100M Details Description
Related parts for A54SX16A-TQG100M
RES ARRAY 13 RES 2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 7POS datasheet.pdf
SIDAC SYM 4CHP 270V 250A MS-013 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS IDC 24AWG .156 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
LP3R 5.08/27/90 3.2SN OR datasheet.pdf
FAN AXIAL 176X89MM 220/240VAC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
RES 51K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP 80KVP 1200PF 20% datasheet.pdf