Microsemi SoC A54SX32A-2TQG100
A54SX32A-2TQG100 picture photo
Mfg. Part Number
A54SX32A-2TQG100
Brief Description
IC FPGA 81 I/O 100TQFP
Datasheet Download
A54SX32A-2TQG100.pdf
Availability of A54SX32A-2TQG100
QUANTITY
A54SX32A-2TQG100 Order Process
Ship out your order
Specifications of A54SX32A-2TQG100
Internal Part NumberEIS-A54SX32A-2TQG100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSX-A
Number of LABs/CLBs2880
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits-
Number of I/O81
Number of Gates48000
Voltage - Supply2.25 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A54SX32A-2TQG100
Related LinksA54SX32A, A54SX32A-2TQG100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A54SX32A-2TQG100 Details Description
Related parts for A54SX32A-2TQG100
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V TSOT23-5 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 4700UH datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC 3-PLL SYNTH/MULT/DIV 20-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET OMNIFET 70V 20A TO-220 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf